bodymindcoach.sk | Spolupracuj so mnou
247
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-247,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Lifestyle

Mnohí z mojich klientov prichádzajú za mnou s cieľom schudnúť. Pre nich je toto ich prvotný cieľ.

Ako  sa lepšie spoznávame a trénujeme spolu, vyvstávajú z našej spolupráce prirodzene ďalšie, dielčie ciele. Rola trénera sa v určitých momentoch preklenie do role kouča, v iných do role poradcu/ konzultanta. Tieto role sú jasne vymedzené.

Vtedy si klient začína uvedomovať mnohé súvislosti, ktoré pred tým nevnímal. Výsledkom je poznanie, že chce dosahovať trvalé, nie len dočasné zmeny na svojej postave, vo svojom zdraví a napokon aj v rámci celkového Image a osobného vyžarovania (štýlu obliekania, držania tela, u žien  líčenia).

V tomto momente nastáva potreba celkovej zmeny životného štýlu – šitá na mieru a s maximálne individuálnym prístupom. A to má pre obe strany – pre mňa ako aj pre klienta obrovskú hodnotu a veľký význam. Je to ako keď hodíte kamienok do rieky a začnú sa tvoriť kruhy. Najprv menšie potom vačšie a ešte vačšie…a začnú sa diať veci.

Pre toto milujem to čo robím. Pre tú možnosť pozitívne ovplyvňovať životy mojich klientov. Klientov, z ktorých sa stávajú často krát priatelia na celý život.

Kariéra

Každý človek počas svojho pracovného života prechádza rôznymi mílnikmi – kľúčovými obdobiami, kedy cíti potrebu zmeny.

Moji klienti prichádzajú za mnou vačšinou v stave, kedy ešte nevedia presne pomenovať, akú zmenu si želajú. Vedia, že majú dobré miesto, pracujú v dobrej spoločnosti ale už sa na svojom poste nudia, alebo im chýba pocit sebarealizácie.

Vtedy je dôležitá moja rola kouča: správnymi otázkami objavujeme a otvárame dvere, ktoré sám nevidel…

Koučovanie je úžasný proces, kedy si klient dopraje dostatok času na to, aby lepšie spoznal samého seba. Definuje svoje vlastné kritériá a hodnoty na základe ktorých je schopný vidieť viaceré možnosti. Na základe takéhoto unikátneho prístupu potom odchádza spokojný – s vlastnými riešeniami. A to má na jeho progres omnoho vačšií vplyv, ako keby dostával „rady z vonka“ .

Inokedy je klient v situácii, kedy sa pracovne posúva do úplne iného sektora, alebo sa z role špecialistu posúva na riadiaci post. Vtedy býva konfrontovaný s mnohými výzvami a podnetmi na zmenu, no sám si nie je istý ako sa s tým všetkým vysporiadať.

Môže sa od neho vyžadovať aj celková zmena štýlu,  odlišné správanie, odlišný šatník, držanie tela, chôdza, tón hlasu, stisk ruky…

Ako toto všetko absorbovať tak, aby zmena bola prirodzená? Aby to bol stále on – aby zostali zachované jeho hodnoty, jeho identita?

Opat aj v tomto prípade dosahujeme úžasné zmeny spoluprácou na báze koučovacích rozhovorov, ktoré dopĺňam s rolu poradcu/konzultanta v oblasti osobného štylistu či image maker-a.

Obe tieto role klientovi vyjasním a vymedzím tak, aby sa dosiahol čo najlepší efekt a aby boli správne nastavené jeho očakávania. Je to neoddeliteľná súčasť našej spolupráce.

Business

Možno si práve  v tomto období kladiete otázku: „Ako z role zamestnanca postúpiť do role podnikateľa?“ Možno Vás niečo ťahá týmto smerom už niekoľko mesiacov, alebo aj rokov, ale nijako ste sa k realizácii Vášho sna neposunuli. Cítite, že je to stále veľká neznáma…

Moje skúsenosti s klientmi ako ste aj Vy sú veľmi bohaté a rozmanité.

Sama na sebe som zažívala ten obrovský prerod.

U mňa bol podnietený tým, že som v určitej etape svojho života ako slobodná mamička potrebovala skĺbiť nutnosť zarobiť si na živobytie s potrebou  sebarealizácie.

Zároveň som potrebovala byť „sama sebe paňou“  – mať časovú flexibilitu a môcť stráviť so svojím dieťaťom toľko času, koľko bolo potrebné.

Táto cesta môže byť veľmi kľukatá a náročná, ale stojí za to ísť si za svojimi snami.

Keď máte pri sebe človeka, ktorý Vám vie byť po odbornej stránke nápomocný, a ktorý Vás zároveň vedie na vašej vlastnej ceste, vlastným tempom, pri zachovaní Vašich hodnôt a Vašej identity, objavíte omnoho viac, ako ste mohli očakávať.

A k tomu som tu pre Vás…