bodymindcoach.sk | Sú ambiciózne ženy ochotné prijať pomocnú ruku na ich ceste za úspechom?
660
post-template-default,single,single-post,postid-660,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Sú ambiciózne ženy ochotné prijať pomocnú ruku na ich ceste za úspechom?

„Keď sa žena stane sama sebe najlepšou priateľkou, život začne byť krajší.“

Diana Von Furstenberg

„Mám svoje sny a chcem si ich splniť. Chcem to dokázať, za každú cenu. Sama. Nepotrebujem, aby mi niekto radil. To by bolo ako keby som zlyhala.“

Aj takto nejako znie vnútorný dialóg mnohých ambicióznych žien. Žien, ktoré si už prešli všeličím. Žien, ktoré bohužiaľ nemali tú možnosť vyrastať v ideálnych podmienkach. Možno majú zlú skúsenosť s otcom, ktorý im nikdy nedal pocítiť otcovskú lásku, nehu a oporu. Možno bol príliš tvrdý, pretože si prial syna a nie dcéru, možno…

Na ceste za úspechom ženy je najpodstatnejším elementom prirodzená dovera vo vlastné schopnosti. Tá si vyžaduje stav, ktorému sa hovorí sebaláska, alebo inak – sebaprijatie. A to začína a končí dialógom, ktorý vedie sama zo sebou.

Ako krásne to vyjadrila Diana Von Furstenberg, jedna z najúžasnejších, nádherných, ambicióznych a úspešných žien: „keď sa žena stane sama sebe njalepšou priateľkou, život sa stane krajším“

Ale ako sa mám stať sama sebe najlepšou priateľkou? Čo to znamená, prijať samú seba takú aká som a darovať si rešpekt a lásku?

Znamená to napríklad aj to, že sme na našej ceste za úspechom ochotné si pripustiť, že nemusíme byť a nie sme na všetko samé. Že to nie je zlyhanie – zdieľať svoje obavy a ťažkosti s odborníkom, ktorého úlohou je iba posvietiť nám baterkou na naše vlastné teriotórium, aby sme lepšie videli kam kráčame a ktorá cesta je nám sympatickejšia, pretože nám sa baterka už vybíja.

Tento postoj si však vyžaduje zrelosť a odvahu prekročiť svoj tieň a zmeniť svoje staré myšlienkové stereotipy či presvedčenia. Chce to len trošku zariskovať a skúsiť niečo nové.

Z mojich vlastných skúseností viem, že sú také ambiciózne ženy, ktoré dozreli k tomuto kroku. A pre mňa je úžasné vidieť, ako veľmi sa ich životy vďaka našej spolupráci stávajú krajšími.

Nie preto, že by mali menej problémov. Ale preto, lebo získavajú tú vzácnu schopnosť vnímať ich s vačším kľudom a odstupom. Prestávajú samé seba neustále kritizovať. Naopak. Stávajú sa samé sebe skutočnými priateľkami.

Aj takéto zmeny prináša koučovanie. KOUČOVANIE AMBICIÓZNYCH ŽIEN.

No Comments

Post a Comment