bodymindcoach.sk | Buďme Rebelky – buďme spokojné samé so sebou!
561
post-template-default,single,single-post,postid-561,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Buďme Rebelky – buďme spokojné samé so sebou!

In a society that profits from your self doubt, liking yourself is a rebellious act

Koľko času si viete v týždni, alebo denne, vyhradiť sami pre seba? Tak, aby vás nikto nerušil, aby ste mohli porozmýšľať nad tým, čo je pre vás dôležité, čo naozaj potrebujete, čo chcete?

Zdá sa to byť tak banálna otázka…

Z toho, čo som odpozorovala zo svojho širšieho okolia je len veľmi málo ľudí, ktorí si zaviedli „ čas pre seba“ ako dennú rutinu, kedy sa stíšime a počúvame samé seba.

Ja som nedávno v takejto chvíli prišla na zaujímavý fakt (a možno som na to prišla už dávno, len to ešte potrebovalo dozrieť) – my ženy sme v dnešnej dobe pod obrovským tlakom, tak „krásne“ neviditeľným,  ťažko uchopiteľným a výborne zamaskovaným.

Mnohé nás sužuje permanentný stres, únava, neustále seba obviňovanie že nie sme dosť dobré, dostatočne krásne, chudé, pevné či múdre a neustále sa porovnávame. Poznáte to…

Možno to pripisujeme prísnej výchove, veľkým ambíciám atp. ale napadlo vás niekedy spojiť si túto neustálu neistotu s faktom, že sme pre ten obrovský trh s produktami a službami fantastickým klientom? A že práve naša neistota je to, čo tento trh potrebuje? To, čo nás tak neúprosne ženie do obchodov, do salónov, čo nás privádza k rôznym, niekedy až drastickým a škodlivým diétam, novým zaručeným metódam ako schudnúť a super luxusným tovarom a procedúram, ktoré nám konečne splnia náš sen byť úžasné a dokonalé …?

Veľmi jednoducho povedané – my ženy sa nechávame dobrovoľne vmanipulovávať do týchto búrlivých a nebezpečných vôd  vďaka reklamám v televízii, v rádiách, časopisoch. Neustále je nám tlačená do hlavy správa, aby sme chceli byť krajšie dokonalejšie, zaujímavejšie, viac sexi, s väčšími perami, zadkom, prsiami a to vnímajú dievčatká už od útleho veku…

A keďže sme takými úžasnými odberateľkami, tlak na nás sa neustále zvyšuje, pretože to zvyšuje tržby a teda aj niekoho príjem –  na konci reťazca.

Prispieva k tomu fakt, že celosvetová ekonomika je založená na trhovom mechanizme a každý chce a potrebuje zarobiť. Z tohto dôvodu sa málokedy stretávame s tým, že niekomu záleží na našom osobnom blahu, zdraví a pohode či šťastí.

Je len málo podnikateľov, či firiem, ktorým záleží v prvom rade na vás a až potom na peniazoch. A myslím, že mnohým takým sa zatiaľ veľmi ťažko podniká.

Tu sa mi žiada položiť otázku: Aké by to bolo, keby sme plne zobrali zodpovednosť za svoje rozhodnutia na nás samé a keby sme začali vnímať aký má kto s nami zámer?

Možno by to znamenalo, že keď si pôjdeme nabudúce kúpiť niečo, tak to nebude tá super reklama z televízie, ktorá nás k tomu privedie, ale naše vlastné myšlienkové pochody založené na viere samé v seba, v silu prirodzenej krásy, ktorú treba možno len niečím doladiť. Alebo si začneme viac uvedomovať, dôvody – prečo nám chce niekto niečo predať?

Majme sa naozaj radi, také aké sme. Pracujme na sebe, ale s láskou a pokojom.

Možno sa tým staneme v dnešnej dobe, ktorá silno ťaží z našich neistôt, takými malými Rebelkami, s veľkým srdcom 😊

No Comments

Post a Comment